fbpx

Xkodas

Kombinacija „123456“ seniai nėra slaptažodis

Apsaugos kodai ir slaptažodžiai

Namų ar verslo saugumui svarbu ne tik virtualioje erdvėje. Spynų ekspertas Vytautas Bielys primena, kad besirenkantys išmanias spynas, modernias praėjimo kontrolės sistemas turėtų atkreipti dėmesį į keletą labai svarbių dalykų. Kas svarbu ir ką pataria specialistas?

Mūsų įmonės vadovas Vytautas Bielys ne tik Marijampolėje, bet ir visoje Lietuvoje tiek privatiems asmenims, tiek ir įvairaus verslo atstovams yra pažįstamas kaip raktų gamintojas ir vienas iš išmaniųjų praėjimo kontrolės sprendimų pradininkų. „Jei dar prieš metus ar dvejus daug kas tik paviršutiniškai domėdavosi bekontakčiu praėjimo srautų valdymų, klientų aptarnavimu ar nuomos paslaugomis nuotoliniu būdu, tai dėl visiems mums žinomų priežasčių šie klausimai labai suaktyvėjo, o man džiugu, kad kartu su kvalifikuota komanda bei partneriais visoje Europoje galime pasiūlyti išties patikimus sprendimus“, – sako V. Bielys.
Šeimos verslo tradicijas Marijampolėje tęsiantis vyras patikino, kad jau pirmojo karantino Lietuvoje metu sėkmingai įgyvendino net keletą projektų, kuomet būtent išmaniųjų spynų pagalba verslai buvo įgalinti tęsti savo veiklą ir saugiai be kontakto aptarnauti savo klientus. Tai ir, pavyzdžiui, gėlių pardavimo verslas, ir patekimo į biurus projektai ar sprendimai viešbučiams pajūryje, kuomet svečiai priimami be kontakto. Tai ne tik nepriekaištingai saugu, bet ir labai patogu.
Tačiau specialistas primena labai paprastą tiesą – renkantis saugumo sistemas, išmanias spynas, stebėjimo kameras, programinę įrangą reikia daug dėmesio skirti gamintojo pasirinkimui. Be to aktualu ir tai, kas atlieka sistemų įrengimo darbus. Taigi į ką reikia labiausiai atkreipti dėmesį?

Išmaniosios spynosir praėjimo kontrolė

Paskutinis 2021-ųjų kalendorinės žiemos mėnesis įsimins ne tik dėl pusnų ar spustelėjusio šaltuko, bet ir dėl vienas po kito į viešumą iškilusių pranešimų apie vartotojų duomenų nutekinimą. Tai palietė labai plačią visuomenės dalį, o atgarsius aptarinėsime, o gal net tiesiogiai jausime dar ilgai. Internete buvo galima rasti populiariausių slaptažodžių Lietuvoje Top-20, o komentaruose netrūko besistebinčių, jog dar daug kas naudoja skaičių kombinaciją „123456“ ir tikisi, kad elektroniniai laiškai ar dar jautresnė asmeninė informacija liks saugi.
Kalbėdamas apie praėjimo kodus ar kodus, naudojamus išmaniose spynose, V. Bielys šypteli, kad minėtoji skaičių kombinacija išties gerai įsimenama, tačiau taip pat patikina, kad jo klientams siūlomi produktai, pavyzdžiui, vienintelė šalyje sertifikuota išmanioji spyna net ir be įmantrios programinės sistemos yra paruošta taip, kad daugeliui taip lengvai atspėjamas kodas tiesiog nebūtų priimtas sistemoje.
„Tokio kodo tiesiog neleidžiama sugeneruoti, o spyna, prie kurios testavimo dar gaminimo stadijoje ir pats turėjau garbės prisidėti, ne veltui turi nepriklausomų Europos sąjungos ekspertų sertifikatą. Spyna yra daiktas, tad čia vertinant saugumą atsižvelgiama tiek į jos saugumo sistemą, tiek ir į medžiagiškumą, nes gali pasitaikyti bandymų ją nulaužti tiesiogine ta žodžio prasme.“, – sako užraktų specialistas ir patikina, kad pasaulyje šiuo metu egzistuoja bene vienintelė spyna, kurios iki dabar neįmanoma įveikti jokiais veiksmais. Tokius užraktus renkasi itin turtingi asmenys, tačiau, anot eksperto, rinkoje galima rasti ir daug paprastesnių, bet išties patikimų sprendimų.

Daug kas naudoja skaičių kombinaciją „123456“ ir tikisi, kad elektroniniai laiškai ar dar jautresnė asmeninė informacija liks saugi.

Kas svarbiausia renkantis išmaniąją spyną:

  • • Kalbėdami su pardavėju aiškiai išdėstykite savo poreikiu
  • s (kur naudosite spyną, ką norite apsaugoti, kiek žmonių ja naudosis ir pan.).
  • • Avarinio išėjimo svarba! Būtina įsitikinti, kad spyna saugiai atsirakins, jei namuose ar biure kils gaisras ar panaši nelaimė.
  • • Įsitikinkite, jog spyna yra sertifikuota nepriklausomų Europos ekspertų. Būkite kritiški, nes pasitaiko nemažai padirbtų sertifikatų, o ypač įsigyjant spyną tolimuosiuose Rytuose.
  • • Jei spyna bus montuojama lauke, svarbu įvertinti mūsų krašto klimato sąlygas. Labai dažnai net esant vos neigiamai temperatūrai tenka kviesti meistrus avariniam atrakinimui. Spyna kokybiška, tačiau skirta ne šiai klimato juostai.
  • • Vertinkite tai kaip ilgalaikę investiciją. Tai tam tikra prasme yra elektroninis buities prietaisas, o juos rinkdamiesi ne visada kaina yra lemiamas faktorius.

Dėl rūpimų klausimų kreipkitės asmeniškai, jei ieškote aukščiausios kokybės ir nepriekaištingo patikimumo produkcijos bei sprendimų. 

Palikite savo kontaktus ir kokios spynos ar kitos prekės ieškote ir mes pateiksime Jums individualų pasiūlymą!