fbpx

Xkodas

Išmanieji namai prasideda nuo spynos

Jei ilgą laiką išmanieji namai buvo gretinami su tam tikra prabanga ar nežemiškomis technologijomis, tai galime patikinti, jog dabar tai vis lengviau įgyvendinama idėja. Saugumas, patogumas, buities užduočių patikėjimas technologijų globai – ši ateitis jau čia ir ji veikia.

Namai prasideda nuo… spynos

Išmanieji namai tiesiog privalo būti patogūs. Vaizdžiai tariant, juose įranga turi tarnauti Jums, o ne atvirkščiai. Kad šie procesai vyktų, būtina rinktis įrenginius, kuriais galėsite pasitikėti. Jei tai, pavyzdžiui, išmanus dulkių siurblys, tai jis turi dirbti taip, kad po valymo nereiktų jums patiems dar kartą darbuotis šluoste. Tas pats galioja ir pastaruoju metu itin išpopuliarėjusių langus valančių robotų kokybei.

O, jei tai išmanioji spyna, tuomet turite būti ramūs dėl saugumo, o tokią spyną valdyti turi būti paprasta bei patogu. Anksčiau minėtiems išmaniesiems įrenginiams, užtikrinantiems namų švarą, be abejonės keliami mažesni saugumo bei patikimumo kriterijai.

Spyna, išmanioji šildymo ar vėdinimo sistema, dar kiti su namų energetika susiję įrenginiai – tai sprendimai, kurių projektavimą, įdiegimą bei priežiūrą dažniausiai dera patikėti specialistams. Bet apie viską iš eilės.

Ką įsigyjame pirmą?

Jei langus valantis robotas ar, pavyzdžiui, nuotoliniu būdu valdoma šildymo (ar vėsinimo) sistema dar tik atranda savo vietą mūsų namuose, tai siurbliai-robotai tikrai vis dažniau sutinkami buityje. Kiekvienas renkasi pagal poreikius, ieško geriausio kainos ir kokybės santykio. Iš savo patirties galime pridurti, kad tokie robotai turėtų turėti plovimo funkciją. O toliau – geriausiai patars jais prekiaujantys ir specifikacijas išmanantys specialistai. Štai, pavyzdžiui, apie langus valantį robotą vienas konsultantas pasakė labai paprastai – „išsinuomokite, išbandykite. Tai labai įprasta versija, galima susidėti su kaimynais ar draugais ir taip sutaupyti. Ir įvertinsite, ar prietaisas gerai veikia, ar reikalingas jūsų buityje.” Puikus patarimas ir juo tikrai pasinaudosime.

Mūsų specializacija – spynos. Todėl nors ir nepasiūlysime nuomos paslaugos, tačiau paliesti, išmėginti demonstraciniame stende ir sužinoti visus „už” ir „prieš” aspektus tikrai galėsite. Esame prisilietę bene prie visų rinkoje esančių išmaniųjų spynų, nuolat testuojame naujienas, domimės užraktų sistemomis, pritaikomumu, patogumu, saugumu. Todėl galime profesionaliai patarti.

Ypač raginame kreiptis įvairių NT projektų vystytojus, nes galime pasiūlyti sprendimų, kurie nenuvils naujakurių. Anaiptol – jiems suteiks naują patogumo ir išties išmanių namų pojūtį.

Ką svarbu įvertinti renkantis spyną?

Pirmasis kriterijus, kurio visuomet teiraujamės savo klientų arba kurį deriname su pastatus projektuojančiais specialistais, yra durų tipas. Jei būstas yra projektavimo etape, tuomet viskas itin paprasta. Galiima iškart kalbėti apie funkcionalumą, saugumo kriterijus, dizainą ir pan. Jei spyną norima sumontuoti jau esamose buto ar namų duryse, tuomet reikia atsakyti į keletą esminių klausimų.

Paprasčiausias būdas – Jūs mums atsiunčiate savo durų nuotrauką. Mes vos per kelias minutes galime Jums pasiūlyti bent porą spynų, kad galėtumėte rinktis pagal biudžetą, stilių, funkcijas. Pavyzdžiui, ilgą laiką turėjome unikalų ir vienintelį sprendimą taip populiarioms vadinamosios šarvo durims. Jį radome bendradarbiaudami su spynų gamintojais JAV. Šiuo metu jau turime bent du pasiūlymus ir tikrai nemenką glėbį argumentų, kuris produktas yra tinkamiausias konkrečiu atveju (konkrečioms durims ir poreikiams).

Būtent išmaniosios spynos funkcijos yra dar vienas kriterijus, kuris lemia apsisprendimą. Tiksliau – funkcijos ir numatomi poreikiai. Tačiau dar dažnai tenka užsiimti malonia švietėjiška veikla ir pristatyti funkcijas, apie kurias naudotojai net nesusimąsto. Išmanioji spyna – tai spyna be raktų, tačiau mobilusis telefonas yra viena tų sąlygų, kurios vis dar yra būtinos. Praėjimo laiko kontrolė, vienkartiniai kodai, kodų keitimas nuotoliniu būdu, bekontaktis chek-in/check-out – tai tik pagrindinės funkcijos, kurias vis dažniau įvertiname kaip išmanių namų dalį. Be jokių kompromisų saugumui.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį? Išmanioms spynoms nereikia jokių laidų ar papildomų durų modifikacijų. Taip pat 0 galime pasiūlyti spynas be baterijų. Dar itin svarbu atsižvelgti į mūsų šalies klimato sąlygas ir pasirinkti tik tuos sprendimus, kurie yra pritaikyti veikti prie gan žemos temperatūros. Kitaip tariant – atsparumas aplinkos poveikiui yra labai svarbus kriterijus ir jis turi būti ne tik deklaracija popieriuje, bet ir realiomis sąlygomis ištestuotas.

Išmanioji spyna – tai ateitis sprendimas, kurį mes siūlome išbandyti jau dabar. Tai spyna be raktų, spyna be baterijų. Tai produktas, kuris tarnauja jums ir jūsų svečiams. Jei kalbame apie išmaniuosius namus, tai tik viena jų dalis. Kameros, įvairūs davikliai, signalizacijos sistemos, elektroniniai vartai ir panašūs įrenginiai  – visa tai bendros namų sistemos dalys, kurias taip pat galime pasiūlyti, tačiau viską siūlome pradėti nuo spynos.

Dažniausiai užduodami klausimai ir aktualijos

Įvairių tipų išmaniosios spynos itin vertinamos tų, kas užsiima patalpų nuomos verslu. Todėl vienas dažniausių klausimų yra apie nuotolinį spynos valdymą, kodų suteikimą, praėjimo kontrolę. Praktiškai visos išmaniosios spynos pasižymi tuo, jog jas daugiau ar mažiau galima kontroliuoti nuotoliniu būdu išmaniųjų programėlių pagalba. Norime atkreipti dėmesį, jog tam bus būtinas internetas ir ryšio keitiklis (HUB/Bridge/stotelė). Visiškai sukomplektuotos spynos, kurias galite įsigyti mūsų e-parduotuvėje, puikiai tinka nuomos verslui. Todėl vis dažniau pastebėsite tokias spynas pajūryje, o ir naujos statybos namuose kituose kurortuose. Jei keliaujate užsienyje ir užsisakote apgyvendinimą per populiariausias platformas, vis rečiau savininkas pasakos apie tai, kur paslėpti raktai ar derinsis susitikimo laiką. Pakaks unikalaus kodo ir check-in bei išsiregistravimą atliksite patys. Patogu, paprasta, saugu, patikima – absoliučiai nauja realybė, kuria reikia mėgautis.

Dar vienas dažnas klausimas – ar išmania spyna mokės naudotis vaikai. Mokės, o gal kartais ir Jus pamokys. Bet, jei rimtai, išmani spyna ne veltui siejama su praėjimo kontrole. Savo mobiliojo telefono ekrane matysite, kada kas atveria duris – nesvarbu, ar tai svečias, ar Jūsų šeimos narys, namų tvarkytojas ar bet kas. Priklausomai nuo spynos tipo, vaikams galima suteikti įvairias praėjimo galimybes ir nesibaiminti, kad kodą mažasis išplepės kokiam nors piktavaliam žmogui.

Bet geriau viską apžiūrėti, įvertinti mūsų argumentus ir išsirinkti sau geriausią variantą. Juolab, kad mes visada pasiruošė Jums padėti.

Dėl rūpimų klausimų kreipkitės asmeniškai. Mielai patarsime, pasiūlysime ir įgyvendinsime Jūsų išmaniųjų namų viziją. 

Palikite savo kontaktus ir kokios spynos ar kitos prekės ieškote ir mes pateiksime Jums individualų pasiūlymą!