fbpx

Xkodas

Išmaniosios spynos: rinkos apžvalga, pastebėjimai ir eksperto rekomendacijos

Vytautas Bielys - apie išmaniąsias spynas

Išmaniosios spynos yra naujos kartos saugumo ir patogumo sprendimas tiek namams, tiek verslui. Ypač tokio tipo spynas vertina tie, kas teikia nuomos paslaugas. Kokia vyrauja pasiūla ir ką reikia žinotis renkantis tokį išmanųjį įrenginį? 

Kas populiaru Lietuvoje 2022-aisiais?

Raktai, įvairios spynos, praėjimo kontrolės sprendimai bei kiti su namų ar viešų erdvių saugumu susiję klausimai yra ta sritis, kurioje ne vieną dešimtmetį dirbame kaip komanda. Išmaniosios spynos mūsų akiratyje taip pat atsirado tuomet, kai pasaulio rinkose buvo pristatyti pirmieji tokio tipo produktai. Jau nuo pat pradžių kruopščiai domėjomės išmaniomis technologijoms, kurios pritaikomos spynų mechanizmams ir kurios leidžia itin patogiai bei saugiai atlikti praėjimo kontrolę, patekti į patalpas.

Per ketverius metus išmaniųjų technologijų kaita vyko milžinišku greičiu ir be abejonės tendencijos yra nukreiptos būtent į tas sritis, ur daug robotizuotų sprendimų, kur daug ką galima atlikti nuotoliniu būdu tinkle. Tai kuriama mūsų visų patogumui, o kalbant apie spynas – dar ir saugumui. Todėl renkantis spyną derėtų atsižvelgti į savo poreikius ir tartis su šios srities profesionalais.

2022-aisiais, kurie daugeliu prasmių yra ypatingi metai, Lietuvos rinkoje galima rasti jau nemenką išmaniųjų spynų pasirinkimą. Mes nusprendėme apžvelgti pagrindines, kurios yra vertos dėmesio arba yra populiarios dėl mažos kainos. Bet ar tikrai patikimos? Apie viską iš eilės:

Išmaniųjų spynų modeliai, kainos, detalūs aprašymai:

Naujos kartos išmanioji spyna įvairioms durims XS1. Tai yra viena populiariausių spynų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Ši spyna naudojama vadinamuose Euro profiliuose. Tai gali būti plastikinės, medinės, aliuminio durys, kuriose keliama rankena į viršų jas užrakinant. Rekomenduojame būtent tokio tipo durims. Labai geras kainos ir kokybės santykis.

Išmanioji durų rankena su mechaniniu užraktu. Ši spyna turi cilindrą iš priekio, tad kyla nemažai klausimų dėl jos saugumo. Nors išmaniosios durų spynos dažnai montuojamos patalpose, kurios papildomai apsaugomos signalizacijomis ar, pavyzdžiui, vaizdo stebėjimo kameromis, tačiau renkantis spyną nederėtų ignoruoti saugumo bei patikimumo klausimų.

BEE-LOCK p1 spyna yra bene vienintelė sertifikuota ES saugumo kriterijus atitinkanti spyna rinkoje. Tačiau ji yra kiek kitokio dizaino. Tai elektromechanika pagrįsta spyna, kurią mes vieną pirmųjų pristatėme rinkoje, prisidėjome prie jos tobulinimo ir karts nuo karto sumontuojame klientams dažniausiai biuruose ar kito tipo viešose patalpose. Paprasta, bet labai patikima.

Išmanioji spyna šarvo durims ULTRLOQ UL3 yra viena iš mūsų favoričių. Mes ją pritaikėme šarvo durims, bendraujame su jos kūrėjais ir šią spyną įvairiomis sąlygomis testuojame jau daugiau nei dvejus metus. Labai rimta kandidatė į geriausios išmaniosios spynos titulą šiuo metu, nes pasižymi tiek saugumu, tiek ir funkcionalumu. Be to tinka daugeliui mūsų šalyje esančių durų. Mūsų nuomone ir tyrimais, bene geriausia spyna rinkoje.

Išmanioji durų rankena SMART H65B. Dviprasmiškus jausmus keliantis įrenginys. Vienas aspektas – išmanioji spyna, kuri labai priklausoma nuo mechaninių raktų. Taip pat – nemažai testuota, tačiau atskiros jos detalės nepasižymi tvirtumu, tad ir vis spyna yra puikus pavyzdys, ką vadiname kinietišku produktu turėdami ne gerąsias šios šalies gamintojų savybes. Daug funkcijų, bet mažai naudos.

Išmani rankena XN31 (vidaus durims). Tai labai paprastas ir patogus sprendimas. Ši spyna nepasižymi dideliu saugumu ar funkcionalumu, tačiau puikiai tarnauja tuomet, kai norite išsaugoti privatumą. Labai geras pasirinkimas tiems, kas nuomoja patalpas ir nenori, kad į tam tikras zonas, pavyzdžiui, sandėliuką ar pan. patektų nuomininkai. Patogu suteikti kodą tiems, kam praėjimas aktualus. Paprastas, bet efektyvus pasirinkimas. Testuojame.

Išmanioji durų spyna YALE Dorman. Patvarus ir tikrai rimtas daiktas. Visomis prasmėmis, nes tas rimtumas atsispindi ir dizaine, ir medžiagose ir net spynos valdyme. Ne visada to reikia. Bet spyna tikrai aukštos kokybės ir neveltui taip vertinama skandinavijos kraštuose. Ši spyna turi galimybę praeiti kodu, kortelės ar programėlės pagalba, bet neturi biometrinio skaitytuvo. Patikimas produktas už tikra nemenką kainą.

VISOS mūsų siūlomos spynos su detaliais aprašymais ir kainomis. 

Dėl rūpimų klausimų kreipkitės asmeniškai, jei ieškote aukščiausios kokybės ir nepriekaištingo patikimumo produkcijos bei sprendimų. 

Palikite savo kontaktus ir kokios spynos ar kitos prekės ieškote ir mes pateiksime Jums individualų pasiūlymą!